KibicujRodzinie.pl
Logowanie

Wpisy
Autorzy

Elwira Musiał

Na swoim blogu dzielę się doświadczeniem Bożej miłości.

Marcin Staszak

Poeta, tekściarz piosenek chrześcijańskich, opiekun medyczny. Prezes i założyciel Stowarzyszenia Chrześcijańska Misja Szpitalna w Oleśnicy. 

http://sluzba-szpitalna.pl.tl/

Robert Sk

Na tym blogu chcę opowiadać o swoich doświadczeniach wiary, o tym co mnie interesuje w Kościele Jezusa Chrystusa. Dlaczego go kocham i czemu wierzę w Jego zwycięstwo.

Blog KibicujRodzinie

Każde Małżeństwo jest do uratowania!

Wpis dodany przez Jacek Piotrowicz, 2016-04-26
Każde Małżeństwo jest do uratowania!   Tak, tak, wiem, powiesz - co może napisać ktoś, kto ma tylko 8 miesięcy stażu małżeńskiego...:) Dlatego nie będę się mądrzył, a zaproszę Was na rekolekcje, które wraz z żoną przeżyliśmy. Widzieliśmy pary, które po wielu latach zatwardzania serc - czule okazywały sobie miłość. Rekolekcje nie są rekolekcjami, jakich możemy się bać: że trzeba będzie coś mówić na forum, że będą nudzić o Panu Bogu, że grzecznie będą kazali siedzieć w twardej kościelnej ławce... To będzie czas, który Was zmusi do dialogu - takiego, jakiego jeszcze nie przeżyliście. Będziecie mogli poruszyć wszystkie tematy, które Was różnią lub łączą - nareszcie bez przerywania i poprawiania przez współmażonka. Będzie można wygadać się do samego końca, tak, aby wylewna osoba nie zdominowała drugiej, a mało mówiąca wreszcie powiedziała to, co najważniejsze. Rekolekcje trzeba po prostu przeżyć samemu, żeby się ze mną zgodzić, że naprawdę warto! Wszystkie informacje i szczegóły znajdziecie tutaj: http://www.malzenstwo.pl/

Jak Jezus

Wpis dodany przez Przemysław Zamojski, 2016-03-11
  jeśli sprawiedliwy jest synem Bożym, Bóg ujmie się za nim i wyrwie go z rąk przeciwników Mdr 2   Jeśli jesteś synem Bożym... to uporczywe żądanie dowodów Bożego synostwa osiągnęło swoje apogeum na krzyżu. W wielu osobach żądanie to budzi się w godzinie próby. Bóg chce by każdy z nas się o tym przekonał, nawet za cenę wystawienia Go na próbę, wtedy gdy zapytamy Go o to, czy rzeczywiście jestem dzieckiem Bożym. W gonitwie codzienności nawet nie zadajemy pytania. W tej właśnie gonitwie potrzebna jest świadomość, kto jest moim Ojcem, skąd wyszedłem i dokąd zmierzam. Jezus wystawił się na tak ekstremalną próbę, żeby nam tą świadomość przywrócić. Czy nam wystarczy Jego miłość? -co może być większego od niej?

Ciemności są łaską, bo motywują do bardziej intensywnego poszukiwania Boga

Wpis dodany przez Przemysław Zamojski, 2016-03-09
  aby rzec więźniom: „Wyjdźcie na wolność!”, a marniejącym w ciemnościach: „Ukażcie się!” Iz 49 "Przez lata nie spałem, waliłem głową w ścianę z desperacji. pragnąłem umrzeć. Jednak depresja była dla mnie raną, która utrzymywała otwarte moje poszukiwanie Chrystusa. Dzisiaj ktokolwiek cierpi psychicznie uznaje, że jest chory i idzie do lekarza. Nie wierzę, że wszyscy jesteśmy chorzy. Jest tak, że nie potrafimy znieść tego co sprawia, że rana ciągle jest otwarta:  niech to będzie depresja, choroba, czy też zakochanie się w kimś, w kim nie powinniśmy. Chcemy pośpiesznie wyeliminować problemy. Czy też moralnie chcemy być w porządku."  ks. Aldo Trento  Człowiek w ciemności umiera... Nie ocali go światło produkowane przez innych ludzi. Potrzebuje światła, które da blask na całą przeszłość, tak że nie będzie się obawiał już niczego oprócz utraty tego boskiego daru.  

Ziarenko wiary

Wpis dodany przez Jacek Piotrowicz, 2016-04-26
Wiara jest darem od Boga. Wiara jest ziarenkiem, które potrzebuje ziemi, słońca, wody, ciepła, ciszy... Ziemia: Kościół, wspólnota. Słońce: Bóg - życie w świetle Jezusa. Woda: Słowo Boże (Pismo Święte), modlitwa. Ciepło: Żywa relacja z Bogiem. Cisza: Wewnętrzne wyciszenie.

Być kobietą, być kobietą... nawet po trzęsieniu ziemi!

Wpis dodany przez Przemysław Zamojski, 2016-03-08
 Przeto nie będziemy się bali, choćby zatrzęsła się ziemia * i góry zapadły w otchłań morza. Ps 46,3 Pamiętam bardzo dobrze tamtą noc. Pracowałem w Policlinico Umberto I w Rzymie. Był 6 kwietnia 2009, świtało. Wystraszony wyszedłem z pokoju na korytarz, bo nie potrafiłem pojąć, czy coś mi się przyśniło, czy to się dzieje w rzeczywistości. Duża uzbrojona żelastwem szafa przez moment w moim pokoju tańczyła. Na korytarzu spotkałem mego kolegę, który mi powiedział, że było trzęsienie ziemi jakieś 60 kilometrów od Rzymu. Słowa te też brzmiały dosyć matrixowo. Później wiadomości wszystko potwierdziły. Wśród różnych newsów, które docierały uwagę wielu przykuły dwa niesamowite zdarzenia. Obydwa miały miejsce 8 kwietnia 2009 roku - czyli dwa dni po głównym wstrząsie. Obydwa dotyczą wydobycia spod gruzu żywych staruszek. Pierwsza z nich Ines D'Alessandro w chwili tragedii miała 98 lat. Przeżyła wcześniej w swojej historii dwa trzęsienia ziemi i jedno zawalenie się budynku. Ponownie w tą feralną kwietniową noc przeżyła to, z czym zmierzyła się w roku 1915. Ines opowiedziała dziennikarzom, że trzy lata po pierwszym trzęsieniu ziemi jako dziecko ... kontynuuj czytanie →

Podziel się wrażeniami!
Jakie masz przemyślenia po warsztatach? Co Ci się podobało, w czym pomogło? Co zmieniło? Czekamy na opinie. Dziękujemy!
dodaj wpis
Drodzy przyjaciele z całej Polski
Szukamy tych, którzy nie lubią wyłącznie narzekać, ale podzielą się swoimi talentami i czasem. Proponujemy Wam wykorzystanie nowoczesnych i przyciągających ludzi narzędzi komunikacji społecznej. Pomóż rodzinom w swoim otoczeniu.