KibicujRodzinie.pl
 • Śmierć kliniczna Pani Genowefa widziała Jezusa, Maryję, świętych w tym Ojca Pio i Faustynę. Rozmawiała ze zmarłymi krewnymi i przyjaciółmi.

  Śmierć kliniczna Pani Genowefa widziała Jezusa, Maryję, świętych w tym Ojca Pio i Faustynę. Rozmawiała ze zmarłymi krewnymi i przyjaciółmi. Po nieudanej operacji bohaterka opuściła ciało. Najpierw chodziła po labiryntach w podziemiach, gdzie demony próbowały ją złapać i zabrać ze sobą. Pomagała jej wtedy modlitwa do Archanioła Michała.


  2019-05-17więcej »
 • Bóg Cię kocha! Jezus żyje i chce Ci to udowodnić. Miłość Boża - Krzysztof Sowiński - Głos Pana

  Bóg Cię kocha! Miłość Boża - Dlaczego nie doświadczamy jego miłości? Co zrobić aby zbliżyć się do Boga, jaki plan ma dla nas Bóg Ojciec i czemu w tym planie działa Duch Święty.


  2019-01-31więcej »
 • Duch Święty - kim jest i jakie daje dary - charyzmaty

  Duch Święty - Bóg, który jest osobą. Bóg, który daje swoje dary - charzymaty : dar uzdrowienia, dar poznania, dary dla kościoła.


  2019-01-31więcej »
 • Jak rozpoznać Bożą wolę w naszym życiu?

  Boża wola w naszym życiu Rozeznawanie Bożego Planu - Grzegorz Kurowski Terebint 29.01.2019 - Konferencja w oparciu o Słowo Boże o tym czego pragnie Bóg w naszym życiu i jak my mamy poznawać Jego wolę dla nas.


  2019-01-31więcej »
 • Od Managera do zera a potem do dziecka bożego - świadectwo nawrócenia i spotkania żywego Jezusa

  Świadectwo nawrócenia i uzdrowienia przez Jezusa. Hubert był wysokopłacanym managerem w dużej korporacji. Pewnego dnia się rozchorował i to był początek rozsypywania się jego życia.


  2018-12-21więcej »
 • Bartek Krakowiak zmęczony życiem w narkotykach i długach poszedł pieszo do Medjugorie

  Bartek Krakowiak zmęczony życiem w narkotykach i długach poszedł pieszo do Medjugorie. Wychowywał się w trudnej rodzinie, gdzie było mało miłości i ciepła. W dorosłe życie wszedł zbuntowany na świat zagłuszając swój ból alkoholem i narkotykami. Posłuchaj wzruszającego świadectwa spotkania Boga i pójścia za nim.


  2018-10-23więcej »
 • Przebaczenie i uzdrowienie zranień wewnętrznych

  Jeśli czujesz się nieszczęśliwy, to nie dlatego, że takie nieszczęścia Cię spotkały, tylko dlatego, że nie chcesz zmierzyć się z życiem takim jakie jest. Uzdrowienie z ran jest procesem, wymaga czasu i motywacji, którą jest miłość, prawda i dobro.


  2018-03-07więcej »
 • Widziała Jezusa poza ciałem niebo i czyściec. Śmierć kliniczna życie po życiu

  Pani Genowefa ciężko chorowała i w 2013 roku przeżyła śmierć kliniczną, widziała niebo i czyściec oraz szatana z piekła, spotkała Maryję, Jezusa, Św. Ojca Pio i bliskich zmarłych znajomych. 'Weszłam tym razem do bardzo jasnego pomieszczenia, które było przedzielone szybą od sufitu do podłogi. Podeszłam zaciekawiona i za tą szybą zobaczyłam piękny ogród, pełen kwitnących kwiatów i krzewów.'


  2018-02-27więcej »
 • Uwielbienie Jezusa z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie Wołomin

  Kochani chciałbym was zaprosić na uwielbienie do Wołomina 25.02.2018 gdzie będziemy modlić się o uzdrowienie i uwolnienie. Opowiem tam szczegółowo o cudzie uzdrowienia mojego synka Jakuba, który miał zapalenie mózgu i leżał chory na intensywnej terapii a Jezus uzdrowił go w 100%.


  2018-02-19więcej »
 • Dziecko urodziło się martwe bez płuca - zobacz jak Bóg uzdrowił syna Artura Pawlowskiego

  To był wstrząs, ich pierwsze dziecko rodzi się martwe. Lekarze zaczynają reanimację, odkrywają, że nie ma lewego płuca a serca jest po prawej stronie. Dziecko ożywa, ale lekarze nie dają szans. Nie będzie oddychał samodzielnie, trzeba przygotować się na jego śmierć. Wkroczył w tą sytuację sam Bóg Ojciec, posłuchaj koniecznie!


  2018-02-08więcej »
Newsletter

Podaj nam swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wyszukiwarka
Logowanie

Słowo Życia


PismoŚwięte

Dołącz do nas

Szanowni Państwo! Szukamy energicznych, charyzmatycznych Redaktorów, którzy chętnie podzielą się swoimi talentami i czasem. Zostań Redaktorem nowoczesnego i wartościowego portalu pisząc do nas bezpośrednio lub poprzez bloga.

Polecamy
Tagi
Autorzy

Elwira Musiał

Na swoim blogu dzielę się doświadczeniem Bożej miłości.

Marcin Staszak

Poeta, tekściarz piosenek chrześcijańskich, opiekun medyczny. Prezes i założyciel Stowarzyszenia Chrześcijańska Misja Szpitalna w Oleśnicy. 

http://sluzba-szpitalna.pl.tl/

Robert Sk

Na tym blogu chcę opowiadać o swoich doświadczeniach wiary, o tym co mnie interesuje w Kościele Jezusa Chrystusa. Dlaczego go kocham i czemu wierzę w Jego zwycięstwo.

Cały jestem dla Niego - duchowość kapłana diecezjalnego


  Trzeba sobie zadać trud, by szukać duchowości – ks. Franciszek Rząsa, który jest autorem tych słów jak się okazało podczas rozmowy z nim, tego trudu zadał sobie wiele i dzieli się z innymi owocami pięknej, kapłańskiej pracy. Przez wiele lat pełnił posługę Ojca Duchownego kapłanów Archidiecezji Przemyskiej, założyciel fundacji i wielu dzieł związanych z pontyfikatem Jana Pawła II mających na celu opiekę nad młodzieżą, zwłaszcza z ubogich rodzin, chorymi i bezdomnymi. W tej drugiej części wywiadu podejmujemy temat duchowości kapłana diecezjalnego. Duchowość zakonnika jest oparta na charyzmacie założyciela. W kontekście zbliżającego się Wielkiego Czwartku - dnia, w którym Jezus ustanowił dwa niezwykle ważne dla życia kościoła sakramenty: eucharystii i kapłaństwa warto zastanowić się nad duchową głębią tej posługi.

Jaka według księdza jest duchowość kapłana diecezjalnego? Jakie wskazówki ksiądz by dał?

Trudno jednym zdaniem to określić. Na mnie osobiście wycisnęli piętno Jan Paweł II i abp Tokarczuk. W ujęciu kapłaństwa jako bycie dla Boga i dla ludzi. Chodzi o tożsamość:wiesz kim jesteś. Swojej posługi duszpasterskiej nie traktuj jako coś dodatkowego – jako sposób zarabiania na życie, utrzymania się. Na zasadzie: mam swój świat.

Autentyczna służba Bogu jest jednocześnie służbą ludziom. W moim poszukiwaniu duchowości odkryłem ciekawą propozycję wspólnot Karola de Foucauld. Duchowość tą zaszczepił we mnie ks. Tadeusz Huk. Pół roku był na Saharze we Wspólnocie Małych Braci na pustyni. Obecnie jest proboszczem w Zalesiu pod Warszawą. W centrum tej duchowej drogi jest Jezus – Caritas. W skrócie: autentyczna relacja z Jezusem, czas dla Niego. Umacnianie więzi z Nim. Eksponuje się prze de wszystkim adorację Najświetszego Sakramentu, kierownictwo duchowe, dni skupienia, tzw. dzień pustyni.

Drugi element – Caritas – miłość braterska. Spotkanie między kapłanami. Spotkania obowiązkowe, dwóch trzech określane jako ogniska. Nie chodzi tu o sprowadzenie takich spotkań tylko do wymiaru towarzyskiego. Chodzi o wspólną modlitwę, towarzyszenie duchowe.

Trzeba zadać sobie trud, by szukać duchowości. Dopiero jako kapłan z dwudziestoletnim stażem pierwszy raz uczestniczyłem w Rekolekcjach Ignacjańskich.

Jeśli chodzi o stan faktyczny...Z jednej strony jest skrajny indywidualizm, każdy kapłan ma swoje środowisko ludzi świeckich. Czasem jest to środowisko niezdrowe: plotkarskie, imprezowe. Brakuje życia we wspólnocie. Takiej, w której jeden kapłan umacnia drugiego.

Nie ma też upomnienia braterskiego. Takiego wstrząsniecia drugim księdzem:co robisz? Z tobą się źle dzieje. Jest za to gadanie po kątach, krytyka za plecami.

Innym problemem wynikającym z formacji jest celibat i ubóstwo. Ks. Tadeusz Huk kiedy był ojcem duchownym w Seminarium podkreślał, że przyrzeczenie celibatu nie powinno być przed przyjęciem święceń diakonatu, ale rok wcześniej. Celibat powinien być poprzedzony wyborem Chrystusa. Celibat znaczy: wybieram Chrystusa. Nie jako warunek do przyjęcia święceń. Takie podejście skutkuje traktowaniem celibatu jedynie jurydycznie, jako nakaz Kościoła, z pominięciem więzi z Chrystusem.To przecież jest mój dar dla Niego. Cały jestem dla Niego.

Drugi temat – enigmatycznie składa się ślub posłuszeństwa biskupowi, a o ubóstwie nie ma wzmianki. Św. Leon, czy Chryzostom jest bardzo konkretny: jeśli nie dzielisz się tym co masz ponad, to jesteś złodziejem. Przynajmniej respektować starotestamentalną zasadę dziesięciny, którą stosują świeccy zaangażowani w różne ruchy kościelne. Papież Jan Paweł II w Tarnowie upominał kapłanów, że źle będzie w Kościele w Polsce jeśli będziemy się wyróżniać standardem życia. Chociaż dzisiaj już status księdza diecezjalnego, zwłaszcza proboszcza nie jest aż tak wysoki. Żeby też nie pójśc za daleko w mówieniu o tym. Największe ryzyko ponoszą młodzi kapłani, którzy od początku mają wysokie mniemanie o sobie i często dużo pieniędzy. Warto pamiętać o tym co mówił abp. Tokarczuk: „z Kościoła żyjemy i dla Kościoła mamy żyć.”Pieniądze nie są nasze. Otrzymujemy je od ludzi, często biednych.

Problem ubóstwa to oczywiście nie dziadostwo. Musi być dobrze ustawiony. Bywa jednak tak, że ktoś ma rodzinę w biedzie i się do niej nie przyznaje. Nie pomoże jej. Takie przytępienie zamyka na Boga, otwiera drogę do grzechu. Św. Paweł powiedział, że „kto nie dba o swoich, jest gorszy od niewierzących.” Na spotkaniach kapłańskich, kiedy zaczyna się mówić o ubóstwie to często słychać szemranie księży. Chodzi o przecież o nic więcej jak o skromne, powściągliwe życie i o rady ewangeliczne. Wielu kałanów żyje w ubóstwie. Proboszcz małej parafii często boryka się z problemami finansowymi. Powinni mu pospieszyć z pomocą inni księża, którzy może obecnie takich problemów nie mają.

Innym problemem, który rozbija zwłaszcza młodych kapłanów jest lenistwo. Zrobił co swoje i koniec. Zero zaangażowania, związku ze wspólnotą, poczucia odpowiedzialności. Ma wąską grupę swoich wielbicieli. Ma na przykład tylko ministrantów, grupę czy szkołę. Są przecież inni, którzy oczekują pomocy i obecności kapłana. Cała wspólnota Kościoła na tym kawałku ziemi jakim jest parafia. Kiedy nie żyje się dla wspólnoty, zaczyna się alternatywne życie.

Duchowość kapłańska w różnorakich jej odcieniach sprowadza się do ofiarnej służby innym opartej na Chrystusie i konfraterni. Czasem formacja w Seminarium jest tak prowadzona jakby przygotowywała do Seminarium. Po święceniach jest zupełny przeskok, w całkiem inną rzeczywistość. Kto z kapłanów traktuje poważnie medytację, adorację, rachunek sumienia, systematyczną spowiedź, kierownictwo duchowe, współpracę kapłańską? Urywa się zupełnie.

Kiedy tego wszystkiego zabraknie traci się odpowiedzialność za zbawienie człowieka. Działania często obliczone na łatwą popularność, zwłaszcza w pracy z młodzieżą. Trzeba pamiętać, że za tego człowieka, którego masz przed sobą jesteś odpowiedzialny. Zwłaszcza w relacjach z dziewczynami, kobietami. Jak pracowałem w Duszpastertwie Akademickim, cały czas przywoływałem w pamięci to poczucie odpowiedzialności. Dziewczyna z natury lgnie do kapłana. Nie ma złych myśli. Im częściej jesteś z ludźmi, tym większe winno być poczucie twojej odpowiedzialności. Mam mieć takie relacje, że ta dziewczyna, czy kobieta, z którą się kontaktuję, rozmawiam może przyjśc do mnie do spowiedzi. To jest jakiś sprawdzian danej relacji.

Rozmawiał ks. Przemysław ZamojskiPrzemysław Zamojski, 2016-03-16

To może Cię również zainteresować

Śmierć kliniczna Pani Genowefa widziała Jezusa, Maryję, świętych w tym Ojca Pio i Faustynę. Rozmawiała ze zmarłymi krewnymi i przyjaciółmi. Po nieudanej operacji bohaterka opuściła ciało. Najpierw chodziła po labiryntach w podziemiach, gdzie demony próbowały ją złapać i zabrać ze sobą. Pomagała jej wtedy modlitwa do Archanioła Michała.

Bóg Cię kocha! Miłość Boża - Dlaczego nie doświadczamy jego miłości? Co zrobić aby zbliżyć się do Boga, jaki plan ma dla nas Bóg Ojciec i czemu w tym planie działa Duch Święty.

Duch Święty - Bóg, który jest osobą. Bóg, który daje swoje dary - charzymaty : dar uzdrowienia, dar poznania, dary dla kościoła.

Boża wola w naszym życiu Rozeznawanie Bożego Planu - Grzegorz Kurowski Terebint 29.01.2019 - Konferencja w oparciu o Słowo Boże o tym czego pragnie Bóg w naszym życiu i jak my mamy poznawać Jego wolę dla nas.

Świadectwo nawrócenia i uzdrowienia przez Jezusa. Hubert był wysokopłacanym managerem w dużej korporacji. Pewnego dnia się rozchorował i to był początek rozsypywania się jego życia.

Bartek Krakowiak zmęczony życiem w narkotykach i długach poszedł pieszo do Medjugorie. Wychowywał się w trudnej rodzinie, gdzie było mało miłości i ciepła. W dorosłe życie wszedł zbuntowany na świat zagłuszając swój ból alkoholem i narkotykami. Posłuchaj wzruszającego świadectwa spotkania Boga i pójścia za nim.

Jeśli czujesz się nieszczęśliwy, to nie dlatego, że takie nieszczęścia Cię spotkały, tylko dlatego, że nie chcesz zmierzyć się z życiem takim jakie jest. Uzdrowienie z ran jest procesem, wymaga czasu i motywacji, którą jest miłość, prawda i dobro.

Pani Genowefa ciężko chorowała i w 2013 roku przeżyła śmierć kliniczną, widziała niebo i czyściec oraz szatana z piekła, spotkała Maryję, Jezusa, Św. Ojca Pio i bliskich zmarłych znajomych. 'Weszłam tym razem do bardzo jasnego pomieszczenia, które było przedzielone szybą od sufitu do podłogi. Podeszłam zaciekawiona i za tą szybą zobaczyłam piękny ogród, pełen kwitnących kwiatów i krzewów.'

Kochani chciałbym was zaprosić na uwielbienie do Wołomina 25.02.2018 gdzie będziemy modlić się o uzdrowienie i uwolnienie. Opowiem tam szczegółowo o cudzie uzdrowienia mojego synka Jakuba, który miał zapalenie mózgu i leżał chory na intensywnej terapii a Jezus uzdrowił go w 100%.

To był wstrząs, ich pierwsze dziecko rodzi się martwe. Lekarze zaczynają reanimację, odkrywają, że nie ma lewego płuca a serca jest po prawej stronie. Dziecko ożywa, ale lekarze nie dają szans. Nie będzie oddychał samodzielnie, trzeba przygotować się na jego śmierć. Wkroczył w tą sytuację sam Bóg Ojciec, posłuchaj koniecznie!

Podziel się wrażeniami!
Jakie masz przemyślenia po warsztatach? Co Ci się podobało, w czym pomogło? Co zmieniło? Czekamy na opinie. Dziękujemy!
dodaj wpis
Drodzy przyjaciele z całej Polski
Szukamy tych, którzy nie lubią wyłącznie narzekać, ale podzielą się swoimi talentami i czasem. Proponujemy Wam wykorzystanie nowoczesnych i przyciągających ludzi narzędzi komunikacji społecznej. Pomóż rodzinom w swoim otoczeniu.