KibicujRodzinie.pl
 • Śmierć kliniczna Pani Genowefa widziała Jezusa, Maryję, świętych w tym Ojca Pio i Faustynę. Rozmawiała ze zmarłymi krewnymi i przyjaciółmi.

  Śmierć kliniczna Pani Genowefa widziała Jezusa, Maryję, świętych w tym Ojca Pio i Faustynę. Rozmawiała ze zmarłymi krewnymi i przyjaciółmi. Po nieudanej operacji bohaterka opuściła ciało. Najpierw chodziła po labiryntach w podziemiach, gdzie demony próbowały ją złapać i zabrać ze sobą. Pomagała jej wtedy modlitwa do Archanioła Michała.


  2019-05-17więcej »
 • Bóg Cię kocha! Jezus żyje i chce Ci to udowodnić. Miłość Boża - Krzysztof Sowiński - Głos Pana

  Bóg Cię kocha! Miłość Boża - Dlaczego nie doświadczamy jego miłości? Co zrobić aby zbliżyć się do Boga, jaki plan ma dla nas Bóg Ojciec i czemu w tym planie działa Duch Święty.


  2019-01-31więcej »
 • Duch Święty - kim jest i jakie daje dary - charyzmaty

  Duch Święty - Bóg, który jest osobą. Bóg, który daje swoje dary - charzymaty : dar uzdrowienia, dar poznania, dary dla kościoła.


  2019-01-31więcej »
 • Jak rozpoznać Bożą wolę w naszym życiu?

  Boża wola w naszym życiu Rozeznawanie Bożego Planu - Grzegorz Kurowski Terebint 29.01.2019 - Konferencja w oparciu o Słowo Boże o tym czego pragnie Bóg w naszym życiu i jak my mamy poznawać Jego wolę dla nas.


  2019-01-31więcej »
 • Od Managera do zera a potem do dziecka bożego - świadectwo nawrócenia i spotkania żywego Jezusa

  Świadectwo nawrócenia i uzdrowienia przez Jezusa. Hubert był wysokopłacanym managerem w dużej korporacji. Pewnego dnia się rozchorował i to był początek rozsypywania się jego życia.


  2018-12-21więcej »
 • Bartek Krakowiak zmęczony życiem w narkotykach i długach poszedł pieszo do Medjugorie

  Bartek Krakowiak zmęczony życiem w narkotykach i długach poszedł pieszo do Medjugorie. Wychowywał się w trudnej rodzinie, gdzie było mało miłości i ciepła. W dorosłe życie wszedł zbuntowany na świat zagłuszając swój ból alkoholem i narkotykami. Posłuchaj wzruszającego świadectwa spotkania Boga i pójścia za nim.


  2018-10-23więcej »
 • Przebaczenie i uzdrowienie zranień wewnętrznych

  Jeśli czujesz się nieszczęśliwy, to nie dlatego, że takie nieszczęścia Cię spotkały, tylko dlatego, że nie chcesz zmierzyć się z życiem takim jakie jest. Uzdrowienie z ran jest procesem, wymaga czasu i motywacji, którą jest miłość, prawda i dobro.


  2018-03-07więcej »
 • Widziała Jezusa poza ciałem niebo i czyściec. Śmierć kliniczna życie po życiu

  Pani Genowefa ciężko chorowała i w 2013 roku przeżyła śmierć kliniczną, widziała niebo i czyściec oraz szatana z piekła, spotkała Maryję, Jezusa, Św. Ojca Pio i bliskich zmarłych znajomych. 'Weszłam tym razem do bardzo jasnego pomieszczenia, które było przedzielone szybą od sufitu do podłogi. Podeszłam zaciekawiona i za tą szybą zobaczyłam piękny ogród, pełen kwitnących kwiatów i krzewów.'


  2018-02-27więcej »
 • Uwielbienie Jezusa z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie Wołomin

  Kochani chciałbym was zaprosić na uwielbienie do Wołomina 25.02.2018 gdzie będziemy modlić się o uzdrowienie i uwolnienie. Opowiem tam szczegółowo o cudzie uzdrowienia mojego synka Jakuba, który miał zapalenie mózgu i leżał chory na intensywnej terapii a Jezus uzdrowił go w 100%.


  2018-02-19więcej »
 • Dziecko urodziło się martwe bez płuca - zobacz jak Bóg uzdrowił syna Artura Pawlowskiego

  To był wstrząs, ich pierwsze dziecko rodzi się martwe. Lekarze zaczynają reanimację, odkrywają, że nie ma lewego płuca a serca jest po prawej stronie. Dziecko ożywa, ale lekarze nie dają szans. Nie będzie oddychał samodzielnie, trzeba przygotować się na jego śmierć. Wkroczył w tą sytuację sam Bóg Ojciec, posłuchaj koniecznie!


  2018-02-08więcej »
Newsletter

Podaj nam swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wyszukiwarka
Logowanie

Słowo Życia


PismoŚwięte

Dołącz do nas

Szanowni Państwo! Szukamy energicznych, charyzmatycznych Redaktorów, którzy chętnie podzielą się swoimi talentami i czasem. Zostań Redaktorem nowoczesnego i wartościowego portalu pisząc do nas bezpośrednio lub poprzez bloga.

Polecamy
Tagi
Autorzy

Elwira Musiał

Na swoim blogu dzielę się doświadczeniem Bożej miłości.

Marcin Staszak

Poeta, tekściarz piosenek chrześcijańskich, opiekun medyczny. Prezes i założyciel Stowarzyszenia Chrześcijańska Misja Szpitalna w Oleśnicy. 

http://sluzba-szpitalna.pl.tl/

Robert Sk

Na tym blogu chcę opowiadać o swoich doświadczeniach wiary, o tym co mnie interesuje w Kościele Jezusa Chrystusa. Dlaczego go kocham i czemu wierzę w Jego zwycięstwo.

Jak być w pełni sobą. Jak doświadczyć mocy Boga. Kilka zdań o Słowie


Jak prawdziwie być sobą? Jak doświadczyć obecności i mocy Boga? Jak być uzdrowionym i co zrobić by mi się bardziej powodziło ?

Jezus mówi abyśmy byli do końca sobą. To co zewnętrzne powinno być wynikiem tego co jest  w środku czyli gorliwej relacji z Panem Bogiem.  Papierkiem lakmusowym naszej relacji z Bogiem jest nasze podejście do Słowa Bożego. Możemy tylko na chwilę je poznać i zobaczyć na chwilę swoje życie w nim a potem wrócić do świata i naszych namiętności oddając życie dla potrzeb naszego ciała. Św Jakub jasno nawołuje do pilnego rozważania Słowa i przemiany jego w czyn.  

Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze. Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był. Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo” Jk 1, 21-25.

Jezus dał nam nakaz abyśmy głosili Ewangelię to jest ten czyn o jaki prosi. Dlaczego niemal nigdy w naszych kościołach nie widzimy tych rzeczy które mają towarzyszyć głoszeniu Dobrej Nowiny?

„I rzekł do nich : « Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu ! Kto uwierzy i przyjmie chrzest , będzie zbawiony ; a kto nie uwierzy , będzie potępiony . Tym zaś , którzy uwierzą , te znaki towarzyszyć będą : w imię moje złe duchy będą wyrzucać , nowymi językami mówić będą ; węże brać będą do rąk , i jeśliby co zatrutego wypili , nie będzie im szkodzić . Na chorych ręce kłaść będą , i ci odzyskają”  Ew. Marka 16. 15-18

Ja pragnę abyś pokazał Panie te znaki nam, pokaż nam że Ty działasz i w Twoje Imię złe duchu będą uciekać, ludzie będą zdrowieć. Lecz wielu księży pyta po co Ci cuda? Przecież wierzyć można bez cudów, można ale te znaki towarzyszą kiedy głosimy Dobrą Nowinę. Do skuteczności głoszenia Ewangelii potrzebne są znaki skoro towarzyszyły Jezusowi przez całą jego działalności, towarzyszyły apostołom i towarzyszą teraz oddanym uczniom Jezusa. My skoro mamy wierzyć Biblii to także powinniśmy widzieć te znaki.  Lecz o nie trzeba prosić! Odważyć się prosić Boga o cuda i doświadczenie jego Mocy.  To sam Jezus powiedział przecież:

„A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje , to uczynię , aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu . O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje , Ja to spełnię . Ew. Jana 14. 13-14

Dlatego proszę Cię Panie o te znaki o ożywienie wiary w naszych kościołach, abyśmy szczerze wierzyli tym słowom Jezusa. Jezus podkreśla że możemy prosić o cokolwiek czyli i o rzeczy wielkie i o rzeczy nasze bardzo małe i przyziemne. Przecież Ojciec nasz jest wszechmogący i chce doświadczać w nas swojej chwały. A czym jest chwała Boża ? Jezus odpowiada na to pytanie:

„Ojcze , nadeszła godzina . Otocz swego Syna chwałą , aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym , których Mu dałeś . A to jest życie wieczne : aby znali Ciebie , jedynego prawdziwego Boga , oraz Tego , którego posłałeś , Jezusa Chrystusa . Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to , że wypełniłem dzieło , które Mi dałeś do wykonania „ Ew. Jana 17. 1-4

Zatem otaczać Boga chwałą to przyprowadzać ludzi do Boga aby go poznali, a przez to mieli życie wieczne. Przyprowadzać ludzi to przecież głosić skutecznie Ewangelię, którą sam Bóg będzie potwierdzał.

Św. Paweł powiedział że nie chce nauczać mądrze i wspaniale lecz by jego nauka ukazywała Ducha Św i moc Bożą i nasza wiara ma się opierać na Jego mocy:

„Bracia, przyszedłszy do was, nie przybyłem, aby błyszcząc słowem i mądrością dawać wam świadectwo Boże. Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego. I stanąłem przed wami w słabości i w bojaźni, i z wielkim drżeniem. A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.” 1 Kor 2,1-5

 Ale jak to robić? Jak doświadczyć mocy Bożej? To także nam mówi Św. Paweł - sami mamy przemieniać swoje myślenie.  Przemiana myślenia powoduje porzucenie życia dla ciała i jego zachcianek a rozpoczęcie życia dla Boga. I on przyjdzie do nas w swojej wszechmocy.  My przecież co niedziela ogłaszamy Jego nieskończoną moc mówiąc „Wierzę w jednego Boga WSZECHMOGĄCEGO…”.

„A zatem proszę was , bracia , przez miłosierdzie Boże , abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą , świętą , Bogu przyjemną , jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej . Nie bierzcie więc wzoru z tego świata , lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu , abyście umieli rozpoznać , jaka jest wola Boża : co jest dobre , co Bogu przyjemne i co doskonałe” Rz 12 1-2.

Czy zatem życie twoje z Bogiem jest doskonałe? Jeśli nie to przemieniajcie się przez odnawianie umysłu! Doskonałość mam czerpać przez odnawianie umysłu. Jak to robić jak zwiększać swoją wiarę?

„Przeto wiara rodzi się z tego , co się słyszy , tym zaś , co się słyszy , jest słowo Chrystusa .” Rz.10.17

Zatem jeśli słuchasz świata a nie Słowa Bożego to jak masz się odnawiać? Jak ma twoja wiara wzrastać? Jak chcesz doświadczyć przemieniającej łaski Bożej bez modlitwy i spotkania ze Słowem Bożym? To podstawowy problem katolików nie znamy Słowa Bożego. Jezus nie mówił , że kto się nakarmi jednym wersetem Słowa Bożego, jednym rozdziałem, czy jedną częścią. Lecz powiedział:

„Nie samym chlebem żyje człowiek , lecz każdym słowem , które pochodzi z ust Bożych” Ew.Mat 4.4

Jeśli każdym słowem  to musimy je poznawać, musimy poznać cały Nowy Testament a potem Stary Testament. Każde słowo Boże w nas ma pracować i przez każde słowo Duch Św pragnie nam coś objawić z tajemnicy Boga.

Nie możesz żyć w braku słowa. Jeśli ja zacznę czytać Słowo Boże to zacznę doświadczać Jego obecności i Jego działania. Boga możesz doświadczać na tyle ile go znasz. Jeśli Słowa nie znasz to nie wiesz jakiego Boga możesz doświadczać i doświadczasz go takiego jak podpowiada Ci twoja cielesność, kojarzy się tylko z obrządkiem i rytuałem a nie żywą osobą która pragnie spotkania i relacji.

Przez to kościoły pustoszeją bo ludzie młodzi widzą fałsz w tym co słyszą w Słowie Bożym a czego doświadczają we „wspólnocie” kościoła. Nikt tam nie kładzie rąk na chorych i nie uzdrawia w Imię Jezusa. Nikt nie wyzwala z niemocy które nas pętają w imię Jezusa. Młodzież się szybko zniechęca do miejsc i ludzi którzy wg nich nie są szczerzy, robią coś bez oddania i pasji. Więc jeśli kościół będzie tylko religijny to szybko zgubi wiernych.

Bóg mówi że ma dosyć naszej religijności. Ma dosyć traktowania go jak powietrze w dniu codziennym a gdy przyjdzie choroba czy inna trudność to próby handlu z nim naszymi modlitewkami. Ja ci różaniec Ty mi 5-tkę na egzaminie.

"Co mi po mnóstwie waszych ofiar? - mówi Pan. Syt jestem całopalenia kozłów i łoju tłustych cielców. Krew wołów i baranów, i kozłów mi obrzydła. Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną, kto tego żądał od was, żebyście wydeptywali me dziedzińce? Przestańcie składania czczych ofiar! Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu; święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań... Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości. Nienawidzę całą duszą waszych świąt nowiu i obchodów; stały Mi się ciężarem; sprzykrzyło Mi się je znosić! Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy. Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham.” Iz 1.10-15

Tak Bóg takich modlitw kierowanych do nikogo, modlitw odklepanych, modlitw bez wiary w moc Boga nie wysłucha. Wręcz mówi że jest mu obrzydłe takie Jego traktowanie.  W kolejnych zdaniach Bóg przez proroka mówi czego od nas chce. Porzucenia grzechu i szczerej modlitwy wręcz prowadzącej do sporu z Nim. On w zamian nam grzechy przebaczy i jak śnieg wybieleje nasza dusza przed nim a nasze życie tutaj na ziemi będzie obfite także materialnie.

„Ręce wasze pełne są krwi. Obmyjcie się, czyści bądźcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! Zaprawiajcie się w dobrem! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie! Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! - mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby czerwone jak purpura, staną się jak wełna. Jeżeli będziecie ulegli i posłuszni, dóbr ziemskich będziecie zażywać. Ale jeśli się zatniecie w oporze, miecz was wytępi." Iz 1.16-20

Zatem aby nie było w nas fałszu musimy posiadać w sobie Ducha Świętego, który napełni nas swoimi owocami. Posiadając te owoce rodzina i znajomi zobaczą w nas przemianę i zaczniemy być dla nich pociągający duchowo.

Prośmy zatem z wiarą Boga o poznanie go, o jego moc i spotkanie z nim. Jezus daje nam gwarancję wysłuchania takiej modlitwy:

„I Ja wam powiadam : Proście , a będzie wam dane ; szukajcie , a znajdziecie ; kołaczcie , a otworzą wam . Każdy bowiem , kto prosi , otrzymuje ; kto szuka , znajduje ; a kołaczącemu otworzą . Jeżeli którego z was , ojców , syn poprosi o chleb , czy poda mu kamień ? Albo o rybę , czy zamiast ryby poda mu węża ? Lub też gdy prosi o jajko , czy poda mu skorpiona ? Jeśli więc wy , choć źli jesteście , umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom , o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym , którzy Go proszą„ Ew. Łuk. 11 9-13.

Będąc pełni Ducha Świętego będziemy owocować jego darami, co sprawi iż zniknie z nas fałsz, nieuprzejmość, nieżyczliwość, niechęć itp.  

„Owocem zaś ducha jest : miłość , radość , pokój , cierpliwość , uprzejmość , dobroć , wierność , łagodność , opanowanie . Przeciw takim [ cnotom ] nie ma Prawa . A ci , którzy należą do Chrystusa Jezusa , ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami . Mając życie od Ducha , do Ducha się też stosujmy . Nie szukajmy próżnej chwały , jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc .” Ga 5 22-26

Jeżeli żyjesz bez Boga to będziesz czynił to co dla ciała jest wygodne:

„Jest zaś rzeczą wiadomą , jakie uczynki rodzą się z ciała : nierząd , nieczystość , wyuzdanie , uprawianie bałwochwalstwa , czary , nienawiść , spór , zawiść , wzburzenie , niewłaściwa pogoń za zaszczytami , niezgoda , rozłamy , zazdrość , pijaństwo , hulanki i tym podobne . Co do nich zapowiadam wam , jak to już zapowiedziałem : ci , którzy się takich rzeczy dopuszczają , królestwa Bożego nie odziedziczą” Ga 5 19-21

Twoja relacja z Bogiem będzie się rozwijać, twoja relacja z żoną, rodziną, sprawy finansowe i wszystkie dookoła bo Bóg chce pełni szczęścia dla człowieka. Sam Jezus to powiedział :

„przyszedłem po to , aby [ owce ] miały życie i miały je w obfitości .” J. 10.10

Lecz jeśli nie żyjemy z Bogiem to obrzędami religijnymi zapełniamy pustkę i mamy nadzieję że one jakoś przybliżą nas do Boga.

To Bóg sprawi że będziemy nowym człowiekiem, to on zabierze nam pustą religijność, zabierze serce z kamienia i da serce z ciała . Bóg mówi że nie będziesz miał cudzych bogów przed nim, on sprawi że nie będziesz kradł, nie będziesz pożądał żony innej itd. Przykazania Bóg dał w czasie przyszłym, jako owoc spotkania z nim będziemy je wypełniać, nie jako nakaz i zakaz. On sprawi że będziesz pociągający dla innych. On sprawi że będą się nami zachwycać bo Bóg jest zachwycający.

Jezus dał nam wzór jak można zachwycać się Bogiem i tacy my mamy się stawać, odrzucać grzech przyjmować Ducha Świętego i działać wg Słowa Bożego z wiarą i mocą Boga.

 

Inspiracja:

Witek Wilk - Rekolekcje "Żyć z pasją" - Copiague, Long Island


 , 2017-02-07

To może Cię również zainteresować

Śmierć kliniczna Pani Genowefa widziała Jezusa, Maryję, świętych w tym Ojca Pio i Faustynę. Rozmawiała ze zmarłymi krewnymi i przyjaciółmi. Po nieudanej operacji bohaterka opuściła ciało. Najpierw chodziła po labiryntach w podziemiach, gdzie demony próbowały ją złapać i zabrać ze sobą. Pomagała jej wtedy modlitwa do Archanioła Michała.

Bóg Cię kocha! Miłość Boża - Dlaczego nie doświadczamy jego miłości? Co zrobić aby zbliżyć się do Boga, jaki plan ma dla nas Bóg Ojciec i czemu w tym planie działa Duch Święty.

Duch Święty - Bóg, który jest osobą. Bóg, który daje swoje dary - charzymaty : dar uzdrowienia, dar poznania, dary dla kościoła.

Boża wola w naszym życiu Rozeznawanie Bożego Planu - Grzegorz Kurowski Terebint 29.01.2019 - Konferencja w oparciu o Słowo Boże o tym czego pragnie Bóg w naszym życiu i jak my mamy poznawać Jego wolę dla nas.

Świadectwo nawrócenia i uzdrowienia przez Jezusa. Hubert był wysokopłacanym managerem w dużej korporacji. Pewnego dnia się rozchorował i to był początek rozsypywania się jego życia.

Bartek Krakowiak zmęczony życiem w narkotykach i długach poszedł pieszo do Medjugorie. Wychowywał się w trudnej rodzinie, gdzie było mało miłości i ciepła. W dorosłe życie wszedł zbuntowany na świat zagłuszając swój ból alkoholem i narkotykami. Posłuchaj wzruszającego świadectwa spotkania Boga i pójścia za nim.

Jeśli czujesz się nieszczęśliwy, to nie dlatego, że takie nieszczęścia Cię spotkały, tylko dlatego, że nie chcesz zmierzyć się z życiem takim jakie jest. Uzdrowienie z ran jest procesem, wymaga czasu i motywacji, którą jest miłość, prawda i dobro.

Pani Genowefa ciężko chorowała i w 2013 roku przeżyła śmierć kliniczną, widziała niebo i czyściec oraz szatana z piekła, spotkała Maryję, Jezusa, Św. Ojca Pio i bliskich zmarłych znajomych. 'Weszłam tym razem do bardzo jasnego pomieszczenia, które było przedzielone szybą od sufitu do podłogi. Podeszłam zaciekawiona i za tą szybą zobaczyłam piękny ogród, pełen kwitnących kwiatów i krzewów.'

Kochani chciałbym was zaprosić na uwielbienie do Wołomina 25.02.2018 gdzie będziemy modlić się o uzdrowienie i uwolnienie. Opowiem tam szczegółowo o cudzie uzdrowienia mojego synka Jakuba, który miał zapalenie mózgu i leżał chory na intensywnej terapii a Jezus uzdrowił go w 100%.

To był wstrząs, ich pierwsze dziecko rodzi się martwe. Lekarze zaczynają reanimację, odkrywają, że nie ma lewego płuca a serca jest po prawej stronie. Dziecko ożywa, ale lekarze nie dają szans. Nie będzie oddychał samodzielnie, trzeba przygotować się na jego śmierć. Wkroczył w tą sytuację sam Bóg Ojciec, posłuchaj koniecznie!

Podziel się wrażeniami!
Jakie masz przemyślenia po warsztatach? Co Ci się podobało, w czym pomogło? Co zmieniło? Czekamy na opinie. Dziękujemy!
dodaj wpis
Drodzy przyjaciele z całej Polski
Szukamy tych, którzy nie lubią wyłącznie narzekać, ale podzielą się swoimi talentami i czasem. Proponujemy Wam wykorzystanie nowoczesnych i przyciągających ludzi narzędzi komunikacji społecznej. Pomóż rodzinom w swoim otoczeniu.