KibicujRodzinie.pl
 • Śmierć kliniczna Pani Genowefa widziała Jezusa, Maryję, świętych w tym Ojca Pio i Faustynę. Rozmawiała ze zmarłymi krewnymi i przyjaciółmi.

  Śmierć kliniczna Pani Genowefa widziała Jezusa, Maryję, świętych w tym Ojca Pio i Faustynę. Rozmawiała ze zmarłymi krewnymi i przyjaciółmi. Po nieudanej operacji bohaterka opuściła ciało. Najpierw chodziła po labiryntach w podziemiach, gdzie demony próbowały ją złapać i zabrać ze sobą. Pomagała jej wtedy modlitwa do Archanioła Michała.


  2019-05-17więcej »
 • Bóg Cię kocha! Jezus żyje i chce Ci to udowodnić. Miłość Boża - Krzysztof Sowiński - Głos Pana

  Bóg Cię kocha! Miłość Boża - Dlaczego nie doświadczamy jego miłości? Co zrobić aby zbliżyć się do Boga, jaki plan ma dla nas Bóg Ojciec i czemu w tym planie działa Duch Święty.


  2019-01-31więcej »
 • Duch Święty - kim jest i jakie daje dary - charyzmaty

  Duch Święty - Bóg, który jest osobą. Bóg, który daje swoje dary - charzymaty : dar uzdrowienia, dar poznania, dary dla kościoła.


  2019-01-31więcej »
 • Jak rozpoznać Bożą wolę w naszym życiu?

  Boża wola w naszym życiu Rozeznawanie Bożego Planu - Grzegorz Kurowski Terebint 29.01.2019 - Konferencja w oparciu o Słowo Boże o tym czego pragnie Bóg w naszym życiu i jak my mamy poznawać Jego wolę dla nas.


  2019-01-31więcej »
 • Od Managera do zera a potem do dziecka bożego - świadectwo nawrócenia i spotkania żywego Jezusa

  Świadectwo nawrócenia i uzdrowienia przez Jezusa. Hubert był wysokopłacanym managerem w dużej korporacji. Pewnego dnia się rozchorował i to był początek rozsypywania się jego życia.


  2018-12-21więcej »
 • Bartek Krakowiak zmęczony życiem w narkotykach i długach poszedł pieszo do Medjugorie

  Bartek Krakowiak zmęczony życiem w narkotykach i długach poszedł pieszo do Medjugorie. Wychowywał się w trudnej rodzinie, gdzie było mało miłości i ciepła. W dorosłe życie wszedł zbuntowany na świat zagłuszając swój ból alkoholem i narkotykami. Posłuchaj wzruszającego świadectwa spotkania Boga i pójścia za nim.


  2018-10-23więcej »
 • Przebaczenie i uzdrowienie zranień wewnętrznych

  Jeśli czujesz się nieszczęśliwy, to nie dlatego, że takie nieszczęścia Cię spotkały, tylko dlatego, że nie chcesz zmierzyć się z życiem takim jakie jest. Uzdrowienie z ran jest procesem, wymaga czasu i motywacji, którą jest miłość, prawda i dobro.


  2018-03-07więcej »
 • Widziała Jezusa poza ciałem niebo i czyściec. Śmierć kliniczna życie po życiu

  Pani Genowefa ciężko chorowała i w 2013 roku przeżyła śmierć kliniczną, widziała niebo i czyściec oraz szatana z piekła, spotkała Maryję, Jezusa, Św. Ojca Pio i bliskich zmarłych znajomych. 'Weszłam tym razem do bardzo jasnego pomieszczenia, które było przedzielone szybą od sufitu do podłogi. Podeszłam zaciekawiona i za tą szybą zobaczyłam piękny ogród, pełen kwitnących kwiatów i krzewów.'


  2018-02-27więcej »
 • Uwielbienie Jezusa z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie Wołomin

  Kochani chciałbym was zaprosić na uwielbienie do Wołomina 25.02.2018 gdzie będziemy modlić się o uzdrowienie i uwolnienie. Opowiem tam szczegółowo o cudzie uzdrowienia mojego synka Jakuba, który miał zapalenie mózgu i leżał chory na intensywnej terapii a Jezus uzdrowił go w 100%.


  2018-02-19więcej »
 • Dziecko urodziło się martwe bez płuca - zobacz jak Bóg uzdrowił syna Artura Pawlowskiego

  To był wstrząs, ich pierwsze dziecko rodzi się martwe. Lekarze zaczynają reanimację, odkrywają, że nie ma lewego płuca a serca jest po prawej stronie. Dziecko ożywa, ale lekarze nie dają szans. Nie będzie oddychał samodzielnie, trzeba przygotować się na jego śmierć. Wkroczył w tą sytuację sam Bóg Ojciec, posłuchaj koniecznie!


  2018-02-08więcej »
Newsletter

Podaj nam swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wyszukiwarka
Logowanie

Słowo Życia


PismoŚwięte

Dołącz do nas

Szanowni Państwo! Szukamy energicznych, charyzmatycznych Redaktorów, którzy chętnie podzielą się swoimi talentami i czasem. Zostań Redaktorem nowoczesnego i wartościowego portalu pisząc do nas bezpośrednio lub poprzez bloga.

Polecamy
Tagi
Autorzy

Elwira Musiał

Na swoim blogu dzielę się doświadczeniem Bożej miłości.

Marcin Staszak

Poeta, tekściarz piosenek chrześcijańskich, opiekun medyczny. Prezes i założyciel Stowarzyszenia Chrześcijańska Misja Szpitalna w Oleśnicy. 

http://sluzba-szpitalna.pl.tl/

Robert Sk

Na tym blogu chcę opowiadać o swoich doświadczeniach wiary, o tym co mnie interesuje w Kościele Jezusa Chrystusa. Dlaczego go kocham i czemu wierzę w Jego zwycięstwo.

Rozważanie o Świętym Bracie Albercie


„ Wobec utrapienia biednych i jęku ubogich – mówi Pan: Teraz powstanę i dam zbawienie temu, który go pożąda”…

Co dzisiaj jeszcze można więcej powiedzieć o św. Bracie Albercie, jako bohaterze wiary, jako naśladowcy Chrystusa, zakonnika, społecznika, a przede wszystkim dającego się innym. Dającego się „złamać” w swojej służbie miłosierdzia wśród tych, których ówczesny świat XIX wieku odrzucił?

W ewangelii św. Jana czytamy; „Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a one Mnie znają” (por. J 10, 14-15)

Brat Albert przeszedł różne etapy w swoim życiu w poszukiwaniu Boga, ale w tej ziemskiej wędrówce nigdy nie zwątpił, nie poddał się. W jezuickim nowicjacie, doświadczył cierpienia duchowego, pewnego rodzaju „duchowej pustyni”, czy huraganu w swoim osobistym powołaniu. Ale Bóg  w późniejszym czasie to uporządkował. Święty rozpoznał Go w namalowanym przez siebie i niedokończonym obrazie ECCE HOMO – „OTO CZŁOWIEK”. Od razu się w NIM rozkochał. Bo taki właśnie jest Bóg. Wielki, pełen miłości, przebaczenia, uwielbienia.

Jezus rzekł: „Idź i Ty czyń podobnie”. Czytamy w ewangelii św. Łukasza, która opisuje przypowieść o miłosiernym samarytaninie. Idź i Ty czyń podobnie! Biedaczyna i artysta z Krakowa nie zawahał się! Poszedł za swoim Zbawicielem. Miał tylko wtedy otwarte swoje serce, które było przepełnione ufnością bezgraniczną. Nic więcej nie posiadał. Jak się okazało ta Miłość zwyciężyła. Usunęła wszelki jęk ludzi bezdomnych, ich  złość, samotność, nędzę. Tak wielu z nas dzisiaj stawia pytanie. Kim jest ten najbiedniejszy? Najnędzniejszy? Czy warto pochylać się dzisiaj nad tymi, którzy często sami „sprzedali się światu”? Bo co daje świat? W pierwszym liście do Koryntian znajdujemy odpowiedź; „Bóg wybrał to, co świat uważa za głupie, aby zawstydzić mądrych i to, co świat uważa za słabe, aby zawstydzić  mocnych; Bóg wybrał to, co świat ma za nic, co marne i wzgardzone, aby to, co się liczy w świecie, pozbawić znaczenia. 

Człowiek bezdomny i często osamotniony, którego czasem zbyt łatwo oceniamy, krytykujemy, mówiąc najczęściej; - „że to jego własny wybór, jego niepoukładane życie, tułaczka, włóczęgostwo…” Ależ ile jest wśród osób bezdomnych, niepełnosprawnych; wrażliwości, wartości, dobrych cech charakteru? Właśnie to zauważył  wśród swoich „towarzyszy z ulicy” św. Brat Albert.  Odkrył w nich, swoich bliźnich, pomimo wad, słabości, grzesznej natury, uzależnienia od alkoholu, przestępczej złej drogi. Święty z Krakowa, przede wszystkim zaraził ich Bożą miłością. Pamiętajmy! Jezus i nam dzisiaj przypomina na podstawie ewangelii św. Mateusza; „ Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście” (por. Mt 25, 40) Należałoby teraz zadać sobie pytanie, rozliczyć się przed Bogiem. Jak wygląda moja służba dla Miłości Jezusa. Jak dzielę swą miłość do bliźniego? Czy potrafię pochylać się nad rozszarpaną ludzką nędzą  przez nałogi? Co myślę gdy mijam na dworcu człowieka bezdomnego? Jakie pojawiają się we mnie uczucia. Jak wypełniam swoją misję szpitalną, kiedy pochylam się nad chorym w hospicjum, w Domu Pomocy Społecznej? Mnie wystarczy odpowiedź Pana Jezusa, który mówi; „ Wszystko czego nie uczyliście jednemu z tych najmniejszych, tego i Mnie nie uczyniliście. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego” (por. Mt 25, 45) Ale miłość jest także wymagająca. W pomaganiu osobie uzależnionej -  miłość musi być wymagająca. A w pracy z chorymi, z potrzebującymi seniorami – miłość musi być cierpliwa, łaskawa. Miłość nigdy nie ustaje. Ponieważ Bóg jest niezmienny.

Na stronach ewangelii św. Mateusza zapisane są takie słowa; „ Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje” (por. Mt 16, 24-25)

Nie bójmy się dzisiaj iść za Jezusem, budować  swojej więzi codziennych relacji z  Tymi, którzy się źle mają. Jeśli nas na to stać, dajmy świadectwo miłosiernej i ofiarnej miłości. Ale taki ochotny dar niech zawsze będzie szczery. Ponieważ w psalmie 51 psalmista pisze; „ Moją ofiarą, Boże, duch skruszony; nie gardzisz, Boże, sercem pokornym i skruszonym”. Czyń tak jak Syn Człowieczy, który nie przyszedł aby MU służono, lecz aby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu. (por. Mt 20, 28-29)

Marcin Staszak

Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja SzpitalnaMarcin Staszak, 2017-01-18

To może Cię również zainteresować

Śmierć kliniczna Pani Genowefa widziała Jezusa, Maryję, świętych w tym Ojca Pio i Faustynę. Rozmawiała ze zmarłymi krewnymi i przyjaciółmi. Po nieudanej operacji bohaterka opuściła ciało. Najpierw chodziła po labiryntach w podziemiach, gdzie demony próbowały ją złapać i zabrać ze sobą. Pomagała jej wtedy modlitwa do Archanioła Michała.

Bóg Cię kocha! Miłość Boża - Dlaczego nie doświadczamy jego miłości? Co zrobić aby zbliżyć się do Boga, jaki plan ma dla nas Bóg Ojciec i czemu w tym planie działa Duch Święty.

Duch Święty - Bóg, który jest osobą. Bóg, który daje swoje dary - charzymaty : dar uzdrowienia, dar poznania, dary dla kościoła.

Boża wola w naszym życiu Rozeznawanie Bożego Planu - Grzegorz Kurowski Terebint 29.01.2019 - Konferencja w oparciu o Słowo Boże o tym czego pragnie Bóg w naszym życiu i jak my mamy poznawać Jego wolę dla nas.

Świadectwo nawrócenia i uzdrowienia przez Jezusa. Hubert był wysokopłacanym managerem w dużej korporacji. Pewnego dnia się rozchorował i to był początek rozsypywania się jego życia.

Bartek Krakowiak zmęczony życiem w narkotykach i długach poszedł pieszo do Medjugorie. Wychowywał się w trudnej rodzinie, gdzie było mało miłości i ciepła. W dorosłe życie wszedł zbuntowany na świat zagłuszając swój ból alkoholem i narkotykami. Posłuchaj wzruszającego świadectwa spotkania Boga i pójścia za nim.

Jeśli czujesz się nieszczęśliwy, to nie dlatego, że takie nieszczęścia Cię spotkały, tylko dlatego, że nie chcesz zmierzyć się z życiem takim jakie jest. Uzdrowienie z ran jest procesem, wymaga czasu i motywacji, którą jest miłość, prawda i dobro.

Pani Genowefa ciężko chorowała i w 2013 roku przeżyła śmierć kliniczną, widziała niebo i czyściec oraz szatana z piekła, spotkała Maryję, Jezusa, Św. Ojca Pio i bliskich zmarłych znajomych. 'Weszłam tym razem do bardzo jasnego pomieszczenia, które było przedzielone szybą od sufitu do podłogi. Podeszłam zaciekawiona i za tą szybą zobaczyłam piękny ogród, pełen kwitnących kwiatów i krzewów.'

Kochani chciałbym was zaprosić na uwielbienie do Wołomina 25.02.2018 gdzie będziemy modlić się o uzdrowienie i uwolnienie. Opowiem tam szczegółowo o cudzie uzdrowienia mojego synka Jakuba, który miał zapalenie mózgu i leżał chory na intensywnej terapii a Jezus uzdrowił go w 100%.

To był wstrząs, ich pierwsze dziecko rodzi się martwe. Lekarze zaczynają reanimację, odkrywają, że nie ma lewego płuca a serca jest po prawej stronie. Dziecko ożywa, ale lekarze nie dają szans. Nie będzie oddychał samodzielnie, trzeba przygotować się na jego śmierć. Wkroczył w tą sytuację sam Bóg Ojciec, posłuchaj koniecznie!

Podziel się wrażeniami!
Jakie masz przemyślenia po warsztatach? Co Ci się podobało, w czym pomogło? Co zmieniło? Czekamy na opinie. Dziękujemy!
dodaj wpis
Drodzy przyjaciele z całej Polski
Szukamy tych, którzy nie lubią wyłącznie narzekać, ale podzielą się swoimi talentami i czasem. Proponujemy Wam wykorzystanie nowoczesnych i przyciągających ludzi narzędzi komunikacji społecznej. Pomóż rodzinom w swoim otoczeniu.